/, محتوای تصویری/نرم افزار های مورد نیاز موشن گرافیک

نرم افزار های مورد نیاز موشن گرافیک

 نرم افزار های مورد نیاز موشن گرافیک

 نرم افزار های مورد نیاز موشن گرافیک

 موشن گرافیک را می توان یکی از محبوب ترین ابزار جهت تبلیغ  و بازاریابی ویژه در  برند سازی برای آن در نظر گرفت. موشن گرافیک نیاز به تجهیزاتی مانند دوربین فیلمبرداری و نور و… ندارد.

بدین ترتیب با هزینه های نسبتا پایین ساخته می شود.

برای آشنایی با انواع Motion Graphic و نرم افزارهای کاربردی آن با ما همراه باشید.

 موشن گرافیک و نرم افزارهای مورد نیاز آن

موشن گرافیک ترکیبی جالب از دو واژه مجزا می باشد، اولین کلمه موشن می باشد و معنا و مفهوم حرکت را در ذهن متبادر می سازد. واژه دوم گرافیک می باشد که منظور از این واژه تصاویری هستند که با کمک نرم افزارهایی مانند فتوشاپ ساخته شده اند. بدین ترتیب تا حدود زیادی با معنا و مفهوم Motion Graphic آشنا شدیم.

معمولا Motion Graphic شباهت های بسیار زیادی با انیمیشن دارد.معمولا Motion Graphic همراه با صدا بوده و می خواهد نکاتی آموزشی و یا تبلیغاتی را به مخاطب برساند.
موشن گرافیک را در اصل می توان یک دانش یا هنر بیان کرد. زیرا افرادی که در این حوزه تخصص کافی دارند، این مهارت را دارند که تصاویر را متحرک ساخته و آنها را با صدای مورد نظر ادغام نمایند. این عملیات می تواند در حوزه های بسیار زیادی مفید و کارآمد باشد. در سال های اخیر افرادی که دنبال آشنایی بیشتر با Motion Graphic و هم یادگیری آن بوده اند بسیار زیاد شده است، زیرا میزان تقاضایی که در بازار برای این خدمات وجود دارد، بسیار زیاد می باشد.

بدین ترتیب موشن گرافیک توانسته راه حل مناسبی برای کسب درآمد افراد متخصص شود.

موشن گرافیک

موشن گرافیک

موشن گرافیک چه تفاوت هایی با انیمیشن دارد؟

موشن گرافیک حالت داستانی که انیمیشن دارد را نداشته و این موضوع می تواند یکی از اصلی ترین وجه تمایز های Motion Graphic و انیمیشن باشد. معمولا انیمیشن محتوا و منظور خود را در قالب یک داستان برای مخاطب بیان می کند و بدین ترتیب سعی در جذب مخاطب و تاثیر گذاری بر روی او را دارد. Motion Graphic معمولا با تکیه بر روی جنبه های سمبولیک یک محصول سعی دارد تبلیغ و برندسازی را انجام بدهد.

بدین ترتیب معمولا بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک به Motion Graphic نیاز دارند.
معمولا انیمیشن ها طولانی بوده و ممکن است در چندین قسمت مختلف با مخاطب همراه باشند.

اما موشن گرافیک بدین صورت نبوده و معمولا در قالب ویدیو های کوتاه ساخته می شود. همین امر نیز می تواند کمک کند که Motion Graphic تاثیر گذاری بیشتری را بر روی مخاطب داشته باشد.

به همین خاطر می باشد که اغلب کسب و کارها برای معرفی محصول یا خدمات خود به Motion Graphic روی آورده و هر روز بر تعداد موشن گرافیک های ساخته شده افزوده می شود.

موشن گرافیک را باید در زمان مناسب و در فضای پر مخاطب عرضه کرد تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.

انواع موشن گرافیک کدامند؟

 • فیلم

  یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین نمونه از محصولات موشن گرافیک، فیلم هایی بوده که به معرفی یک محصول یا خدمات می پردازند و مخاطب را ترغیب به خرید و یا استفاده از آن محصول یا خدمات می کند.

  در سال های اخیر طبق تحقیقات صورت گرفته ویدیو هایی که با عنوان Motion Graphic تهیه و پخش می شوند، بازدید های بسیار زیادی داشته و توانسته اند تاثیر گذاری بسیار مناسبی بر روی مخاطب داشته باشند.این موضوع به خاطر راحت طلبی اغلب اقشار جامعه بوده و به جای مطالعه نکات آموزشی و یا تبلیغاتی، می خواهند با دیدن یک ویدیوی نسبتا کوتاه، نکات مربوطه را بیاموزند.

 • Motion Graphic مرتبط با طراحی رابط کاربری

  امروزه افرادی که در کار طراحی سایت و یا ساخت نرم افزار فعالیت دارند،امکاناتی نیاز دارند تا یک طرح کلی از محصول نهایی قبل از ساخت به مخاطب خود ارائه نمایند.

  این کار باعث می شود تا بتوان قبل از ساخت یک سایت و یا نرم افزار، بتوان مشکلات آن را برطرف نمود. موشن گرافیک کمک می کند تا بتوان این کار را به راحتی و در مدت زمان نه چندان زیادی انجام داد.

موشن گرافیک

نمونه ای از طراحی رابط کاربری

 • آیکون و لوگو

  آیکون و لوگو از دیگر محصولاتی می باشند که می توان آنها را با موشن گرافیک تولید نمود. آیکون و لوگو برای اغلب برند های تجاری وجود داشته و شاید برخی از برند ها با لوگو شناخته شوند.

  بدین ترتیب تهیه آیکون و لوگو به صورت موشن گرافیک می تواند سبب تاثیر موثر در برندینگ کسب و کارهای مختلف بشود. این موضوع باعث شده تا اغلب کسب و کارها در سال های اخیر به دنبال تهیه آیکون و لوگو به صورت Motion Graphic برای استفاده در سایت و یا شبکه های اجتماعی می باشند.

 نرم افزار های مورد نیاز موشن گرافیک ؟

موشن گرافیک معمولا نیاز به نرم افزار های مختلفی داشته تا بتوان این کار را به نحو احسنت انجام داد.

در ابتدا نرم افزارهایی مانند فتوشاپ می توانند کاربرد بسیار زیادی برای ساخت تصاویر مورد نیاز داشته باشند. پس از این که تصاویر مورد نیاز را تهیه کردیم، نرم افزارهایی برای متحرک ساختن این تصاویر نیاز داریم. برای متحرک سازی تصاویر نرم افزار های بسیار زیادی در بازار موجود می باشد. از جمله این نرم افزار ها می توان به Adobe After Effects، Autodesk Combustion، Adobe Premier، Autodesk Maya or 3DS Max، Apple Motion 3، Final Cut pro، Avid Xpress و… اشاره کرد. البته نرم افزار افتر افکت Adobe After Effects از سایر نرم افزار ها کاربرد بیشتری دارد.

موشن گرافیک

 نرم افزار های مورد نیاز موشن گرافیک

کاربرد های موشن گرافیک

یکی از اصلی ترین کاربردهای Motion Graphic برای تبلیغات می باشد.

معمولا کسب و کارهایی که نیاز به تبلیغ محصول یا خدمات خود دارند، بهترین گزینه ای را که می توانند انتخاب نمایند، Motion Graphic می باشد.

تبلیغات از طریق موشن گرافیک تاثیر بسیار مطلوبی بر روی برندینگ دارد.

بدین ترتیب افرادی که به دنبال تبلیغات جهت برند سازی می باشند، می توانند از Motion Graphic بیشترین بهره را ببرند.
یکی دیگر از کاربردهای Motion Graphic، تحقق اهداف آموزشی می باشد. معمولا برخی از افراد دارای یک هنر و یا تخصص خاص بوده که قصد آموزش به دیگران را دارند. موشن گرافیک می تواند جهت استفاده آموزشی نیز کارایی مناسبی داشته باشد. گاهی اوقات برای فرهنگ سازی نیاز به آموزش یک موضوع در تلویزیون می باشد.

برای مثال بستن کمربند و یا استفاده از کلاه ایمنی، در این موارد موشن گرافیک می تواند بر روی مخاطب تاثیر بسیار زیادی داشته و باعث نهادینه شدن نکات ارائه شده در Motion Graphic جهت فرهنگ سازی در جامعه می شود.

توسط |2020-04-15T08:46:58+00:0025th نوامبر, 2019|طراحی, محتوای تصویری|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

0