//چگونه يك سايت متولد مي شود؟

چگونه يك سايت متولد مي شود؟

چگونه يك سايت متولد مي شود

امروزه فضاي اينترنت يكي از بسترهاي اساسي برای توسعه كسب و كار و ارتباط با مشتريان است. بعيد است كسب و كار يا تجارت موفقي را پيدا كنيد كه فروشگاه اينترنتي يا سايت تجاري نداشته باشد. بيشتر مشتريان شما انتظار دارند كه بتوانند از طريق اينترنت به مجموعه شما دسترسي داشته باشند. دليل اشتياق مشتريان تان براي دسترسي به سايت شما فقط براي خريد محصولات تان نيست بلكه ممكن است تنها به دنبال اطلاعاتي درباره شركت، سازمان و يا كسب و كار شما باشند .

اگر شما به دنبال راه اندازي يك سايت شخصي يا تجاري هستيد، دو گزينه پيش رو داريد. گزينه اول اينكه خودتان اين سايت را طراحي كنيد و اين وقتي امكان پذير است كه با طراحي و راه اندازي سايت آشنايي و يا حتي مهارت كافي داشته باشيد. اگر تا حالا هيچ وقت تجربه طراحي يا راه اندازي سايتي را نداشته ايد و اين اولين تجربه شما در اين زمينه است، مي توانيد با استفاده از اين مقاله با روند طراحي سايت آشنا شويد.

اگر هم اصلا هيچ شناختي با طراحي و راه اندازي يك سايت اينترنتي نداريد، مي توانيد اين كار را به افراد حرفه اي در اين زمينه بسپاريد. شركت ها و مجموعه هاي زيادي در اين زمينه فعاليت دارند كه تمام مراحل طراحي تا راه اندازي و حتي پشتيباني سايت تان را به عهده مي گيرند.

خانه تبليغاتور يكي از اين نمونه مجموعه ها است كه با در اختيار داشتن گروهي حرفه اي و جوان هاي خلاق در راه اندازي يك سايت خصوصی، سايت هاي تجاري و در حوزه كسب و كار مشاوره مي دهد. تبليغاتور، صرفا يك شركت تبليغاتي نيست بلكه از طريق روش هاي مختلف از جمله طراحي و پيشبرد سايت تجاري تان در توسعه و گسترش كسب و كارتان به شما كمك مي كند.

سايتي براي پيشبرد كسب و كار

امروزه فضاي اينترنت يكي از بسترهاي اساسي برای توسعه كسب و كار و ارتباط با مشتريان است. بعيد است كسب و كار يا تجارت موفقي را پيدا كنيد كه فروشگاه اينترنتي يا سايت تجاري نداشته باشد. بيشتر مشتريان شما انتظار دارند كه بتوانند از طريق اينترنت به مجموعه شما دسترسي داشته باشند. دليل اشتياق مشتريان تان براي دسترسي به سايت شما فقط براي خريد محصولات تان نيست بلكه ممكن است تنها به دنبال اطلاعاتي درباره شركت، سازمان و يا كسب و كار شما باشند.

بنابراين براي حضور در دنياي ارتباطات و آنلاين بودن كسب و كار تان نياز به داشتن يك سايت تجاري و يا حتي يك سايت خصوصي داريد.

البته قبل از هر چیز باید هدف خود را از راه اندازی سایت مشخص کنید و بدانيد كه از طريق اين سايت به چه چيزي مي خواهيد برسيد و چه خدماتي را به ديگران و يا مشتريان تان ارائه دهيد. اگر هيچ پيش فرضي براي طراحي و راه اندازي سايت نداريد مي توانيد از سایت هاي موجود در اينترنت ايده بگيريد. بخصوص با تحقيق كردن درباره سايت هاي رقيبان تان مي توانيد طراحي بهتري درنظر بگيريد. اگر هم زمان كافي براي اين كار نداريد، مي توانيد اين كار را به گروه هاي حرفه اي كه در اين زمينه فعال هستند مثل سايت تبليغاتور بسپاريد.

براي ايجاد و خلق يك وبسايت بايد مراحل مختلفي را طي كنيد. ما در اينجا اين مراحل را در چهار قسمت اصلي بيان مي كنيم تا حداقل با كليت راه اندازي وبسایت آشنا شويد.

 1. ثبت نام دامنه

اسم دامنه سايت شما (domain name) بايد منعكس كننده محصولات، كسب و كار ويا خدمات شما باشد تا مشتريان بتوانند از طريق موتورهاي جستجو، به راحتي به سايت شما برسند. از طرفي مشتريان از شما انتظار دارند كه نام ساده و مرتبط با كسب و كارتان داشته باشيد.

نام دامنه شما براي آدرس ايميل تان هم استفاده مي شود. با اين حال شما مي توانيد از يك آدرس ايميل آزاد مثل هاتميل استفاده كنيد. ارسال ايميل از يك آدرس تجاري حرفه اي تر به نظر مي رسد.

براي ثبت نام دامنه خود بايد يك شركت ثبت معتبر پيدا كنيد و براي خريد آن مبلغي بپردازيد. ثبت كننده هاي معتبر شركت هايي هستند كه در حوزه ثبت نام دامنه جديد، تغيير نام دامنه موجود و يا هر گونه تغيير ديگري در رابطه با دامنه سايت خدمات ارائه مي دهند.

اگر اطلاعات يا زمان كافي براي اين كار ندارید، مي توانيد انجام آن را به طراحان حرفه اي سايت ها بسپاريد. دقت كنيد كه نام دامنه اهميت بسيار بالايي دارد و به نوعي برند مجازي شما را مشخص مي كند. اين برند در آينده مي تواند تبليغي براي كسب و كارتان شود چون در جستجوي مشتريان شما در موتورهاي جستجو استفاده مي شود.

اگر از جنبه حرفه اي و تبليغاتي به اين موضوع نگاه كنيد، مي بينيد كه براي انتخاب دامنه درست نياز به تفكر و خلاقيت بيشتري داريد. شركت هاي تبليغاتي در حوزه كسب و كار تجربه و خلاقيت بالايي در اين زمینه دارند كه مي توانند زمينه دسترسي راحت مشتريان به سايت تان را فراهم كنند.

 1. هاستينگ و بسايت

شما بايد يك شركت هاستينگ وب براي قرار دادن دامنه شما روي اينترنت پيدا كنيد. بيشتر خدمات دهندگان اصلي اينترنت اين نوع خدمات هسايتنگ وب را ارئه مي دهند. آنها مي توانند چندين آدرس ايميل هم در اختيار شما قرار دهند.

پرداخت ماهانه بهاي هاستينگ به اندازه و بزرگي سايت و میزان بازدید ماهانه از سایت شما بستگی دارد.

 1. محتواي وب سايت

شما براي پركردن فضاي وب سايت تان به مطالب نياز داريد. اين مطالب باید درباره كسب و كار شما، اطلاعات شركت يا سازمان تان و يا ساير اطلاعات موردنياز مشتريان شما باشد. شما در اين مرحله بايد صفحه اصلي وب سايت تان و يا ساير صفحات ديگر را طوري تقسيم بندي كنيد كه مطالب موردنياز با نظم و ترتيب مشخصي ارائه شود.

البته به كارگيري يك طراح حرفه اي مي تواند در طراحي درست سايت به شما كمك زیادی بكند تا اطلاعات موردنياز مشتري ها در فضاي مناسب و به راحتي در دسترس آنها قرار گيرد. حتي مي توانيد از نويسندگان حرفه اي براي نوشتن مطالب و اطلاعات سايت تان كمك بگيريد.

بخصوص اگر سايت شما يك سايت كاملا تجاري و يا يك فروشگاه آنلاين باشد و نياز داشته باشد كه همزمان با ارائه خدمات و فروش محصولات به تبليغات و بازاريابي اينترنتي هم بپردازيد، مي توانيد از فعالان ديجيتال ماركتينگ مثل تبليغاتور هم استفاده كنيد تا كسب و كارتان را بيشتر گسترش دهيد و مشتريان بيشتري را به خود جذب كنيد.

وبسايتي كه به خوبي طراحي شود و به آساني در دسترس مشتريان باشد، باعث رونق كسب و كار شما مي شود. قرار دادن محتوا و عكس هاي مرتبط با كار شما كمك بسيار زيادي به مشتريان شما مي كنند تا محصولات تان را بهتر بشناسند و با اطمينان بيشتري خريد كنند.

 1. ساخت وبسايت

شما مي توانيد وبسايت شخصي خودتان را بسازيد يا اين كار را به يك طراح حرفه اي و يا يك گروه بسپاريد تا وبسایت موردنظر شما را راه اندازي كنند. در هر صورت بايد بدانيد كه وبسايت شما بايد مدام به روز باشد پس از همين ابتدا برنامه اي ثابت و پايدار براي اين كار داشته باشيد.

البته شما مي توانيد از قالب وبسايت ( publishing package) هم براي ساخت وبسايت شخصي تان استفاده كنيد. اين كار شبيه استفاده از پردازنده هاي كلمات است. اين قالب ها داراي ويژگي هاي درونساختي هستند كه متن و عكس هاي شما را تبديل به محتواي وب مي كنند و به  وبسايت تان مي فرستند.

اگر در دنياي اينترنت تازه كار هستيد یا در زمينه طراحي وبسايت و راه اندازي آن، مبتدی هستيد، بهتر است اين كار را به يك شخص حرفه اي محول كنيد. يك توسعه دهنده حرفه اي وب مي تواند سايت تان را خيلي سريع تر از شما راه اندازي كند و با راهنمايي شما و طراحي درست، يك وبسيات موفق در اختیار شما قرار دهد. بخصوص وقتي به دنبال راه اندازي يك فروشگاه آنلاين و يا سايت خدمات دهي هستيد، حتما از يك طراح حرفه اي كمك بگيريد تا علاوه بر طراحي و راه اندازي يك وبسيات موفق باعث رونق گرفتن كسب و كارتان شوند.

طراحي پيشرفته وبسایت

با پيشرفت سريع علم و همه گير شدن فضاي اينترنت، رقابت در طراحي و راه اندازي وبسايت هاي حرفه اي بسيار شديد شده است. اگر بخواهيد وبسايت خودتان را به تنهایی طراحي كنيد، اگر تخصص كافي نداشته باشيد، با گذاشتن وقت زیاد هم نمي توانيد وبسايتي راه اندازي كنيد كه از سايت هاي حرفه اي و خلاقانه رقیبان تان بهتر باشند و يا با آنها رقابت كنند.

اگر به تنهایی وبسایت خودتان را راه اندازی کنید هم باز برای بروز کردن وبسایت و گسترش ديجيتال ماركتينگ نیاز به کمک افراد حرفه ای دارید. بنابراين سعي كنيد برای پیشرفت و حفظ رقابت خود با رقیبان قوی از مشاورين حرفه اي و خلاق كمك بگيريد. گروه هاي تبليغاتي مانند تبليغاتور در معرفی کسب و کار شما، جذب مشتری و ارئه موفق خدمات به شما کمک می کنند.

ديجيتال ماركتينگ يك كار حرفه اي و تخصصي است كه بايد توسط افراد حرفه اي انجام شود. وبسایت شما فقط يك فضا براي اطلاع رساني نيست و مي تواند ابزاري براي گسترش تجارت شما باشد. پس سعي كنيد از كمك اين افراد متخصص كمك بگيريد.

با پيشرفت تكنولوژي و عرضه پيشرفته محصولات، فضاي اینترنت هم بايد بتواند خود را با اين پيشرفت ها سازگار كند. مثلا خيلي از افراد با استفاده از گوشي هاي هوشمند و يا تبلت ها با آخرين نسخه هاي اندرويد و آي او اس از فضاي اينترنت ديدن مي كنند. بنابراين سايتي كه شما راه اندازي مي كنيد بايد كاملا به روز باشد و براي هر ابزار الكترونيك جديد و با همان كيفيت قابل استفاده باشد.

بهينه سازي سايت براي استفاده موبايل و يا تبلت كه توسط افراد زيادي به كار گرفته مي شود و اين جمعيت هر روز در حال رشد است، به معني افزايش بازديدها و درنتيجه گسترش كسب و كار شماست.

چند نكته مهم

 • در انتخاب مطالبي كه در سايت تان مي خواهيد بگذاريد، به موضوعاتي فكر كنيد كه خواسته و موردنياز مشتري هاي شما باشد نه موضوعات و مطالبي كه فقط طبق خواسته شما انتخاب مي شوند.
 • حتما در طراحي، راه اندازي و نتخاب محتوا از افراد حرفه اي كمك بگيريد. يك وبسایت غيرحرفه اي نه تنها به پيشرفت كسب و كارتان كمك نمي كند بلكه ممكن است مشتري هاي كنوني را هم فراري دهد.
 • سعي كنيد وبسایت تان را به روز و مطابق با آخرين تغييرات نگه داريد. بخصوص اگر اين سايت يك فرشگاه آنلاين است، قیمت ها را طبق آخرين تغيير و به طور مرتب هرچند روز يكبار و در صورت نياز هر روز به روزرساني كنيد.
 • وبسايت فقط يك ويترين كسب و كار شما نيست بلكه پل ارتباطي شما با مشتريان تان است. پس اطلاعات تماسي خودتان را به راحتي در دسترس مشتريان قرار دهيد. در صورت تغيير اين اطلاعات، به موقع آن را در سايت تان هم تغيير دهيد تا مشتريان تان در جريان تغييرات اطلاعات تماسي شما باشند.
 • وبسایت تان را در دفتر يا محل كسب و كارتان به شكلي واضح در معرض ديد مشتريان قرار دهيد. آدرس وبسايت خود را روي تمام ابزارهاي تبليغاتي از جمله كارت هاي ويزيت هم درج كنيد.
 • تبلیغات از مشهورترین روش ها برای پیشرفت کسب و کار می باشد. امروزه روش های پیچیده تری برای تبلیغ کسب و کار و تجارت در فضای اینترنت وجود دارد. گروه هاي تبليغاتي مثل تبليغاتور با روش هاي بازاریابی خلاقانه ميتوانند هم وبسایت شما را تبديل به يكي از برترين و پربازديدترین وبسايت هاي تجاري كند و هم باعث افزايش فروش و درنتيجه سوددهي كسب و كارتان شود.
 • می توانید برای بالا بردن رتبه سایت خود و افزایش بازدید از آن، از روش های بهینه سازی یا سئو استفاده کنید.

سپاس از اینکه تا پایان همراه تبلیغاتور بودید.

https://www.business.qld.gov.au/starting-business/internet-start-ups/online-basics/creating-websites

https://www.quora.com/How-is-a-website-created

توسط |2020-04-21T13:54:32+00:006th اکتبر, 2019|طراحی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

0